Amarena mousse

mousse amarena

Ingrediencie:

Mousse 200 ml šľahačková smotana 270 g biela čokoláda 150 ml mlieko 5 g želatína

Amarena nápľň 100 g amarena

Poleva z mliečnej čokolády 170 g šľahačková smotana 100 g mliečnej čokolády 50 g glukózový sirup 3 g želatína 20 g šťava z amareny na dofarbenie

Piškótové cesto  100 g múky 100 g cukor 3 vajcia (150 g)

Postup Mousse – Najskôr si pripravíme želatínu a to tak, že ju ponoríme do studenej vody, aby nám napučala. Medzitým si v hrnci necháme zovrieť mlieko, keď je hotové, nalejeme ho do misky, kde máme polámanú čokoládu. Premiešame a pridáme vyžmýkanú želatínu. Keď je čokoláda rozpustená, použijeme ručný mixér a poriadne zmixujeme mlieko s čokoládou a želatínou, aby nám neostali žiadne hrudky. Necháme vychladnúť na 37 stupňov. V ďaľšej miske si vyšľaháme šľahačku a zmiešame spolu s čokoládovou hmotou.

Amarena nápľň  – Amarenu máme už ochutenú takže nie je treba špeciálne dochuťovať.

Piškótové cesto –V miske si mierne zahrejeme (50 stupňov) cukor a vajcia. Potom necháme šľahať zhruba 10 min. Nakoniec primiešame múku, vylejeme na plech, ktorý sme predtým vystlali papierom a pečieme 10 min pri teplote 180 stupňov. 

Poleva z bielej čokolády – Zohrejeme šľahačku s glukózou a vylejeme do misky s čokoládou. Pridáme rozpustenú želatínu a zmixujeme s ručným mixérom. Keď nám hmota vychladne, môžme ju použiť.

Postup – Mousse hmotu vylejeme do trištvrte formičky a necháme zmraziť, aby hmota bola mierne stuhnutá, nie celkom zmrazená. Potom pridáme amarenu a kúsok piškótového cesta, ktoré sme poliali šťavou z amareny. Zalejeme zvyškom mousse hmoty a necháme úplne zamraziť. Vyklopíme z formičky a polejeme polevou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *