Vegánske kokosky z aquafaby

vegan kokoska

Tento recept je na jemné kokosové sušienky s javorovým sirupom. Kokosky sú vegánske, lebo neobsahujú bielka a namiesto nich som použila aquafabu.

Kokoskový recept je podľa mňa základný recept, ktorý má každá cukrárka vo svojom receptári. Vyšľahať bielky s cukrom, pridať strúhaný kokos, premiešať a už len upiecť. Presne takto vyzeral môj prvý recept na kokosky.

Tento recept je ale trochu iný, neobsahuje bielka (vajcia). Namiesto bielka som použila aquafábu a dosladila som ho prírodným cukrom s javorového sirupu.

Čo je to aquafaba?

Aquafaba je tekutina, z vareného cíceru. Je to perfektná náhrada živočíšneho bielka. Ako ju získam?

  • kupovaná plechovka z cícerom – použijeme len nálev ( tekutinu ) z cíceru
  • voda z uvareného cíceru – môžeme použiť vodu z uvereného cíceru, ale odporúčam ju pred použitím povariť (zredukovať), až kým nezostane hustejšia.

Aquafaba má jednoduchú prípravu, stačí ak vodu vylejete do misky a vyšľaháte na sneh presne ako bielka. A pootm už treba postupovať podľa receptu.

Vegánske kokosky obsahujú:

Kokosky obsahujú prírodné ingrediencie, ktoré sú veľmi ľahko strávitelné a nezaťažujú veľmi organizmus. V recepte som sa zamerala na ingrediencie, ktoré sú vegan free a bez chemického bieleho cukru. Strúhaný kokos je veľký zdroj vitamínov. Na kokosky nám stačí jedna miska a metličkový šľahač.

Print

Vegánske kokosky

Ingredients

  • 220 g strúhaný kokos
  • 50 g strúhanka
  • 80 ml aquafaba (nálev z pasterizovaného cíceru)
  • 75 ml javorový sirup
  • štipka soli

Instructions

  1. Do misky si nalejeme nálev z cíceru a šľaháme, kým nezačne blednuúť. Potom postupne pridávame teplý javorový sirup a necháme šľahať približne 5 min.

  2. Do vyšľahaného snehu pridáme všetky ostatné ingrediencie.

  3. Vytvarujeme guľky pomocou lyžice alebo zmrzlinovej naberačky, poukladáme na plech a pečieme najskôr 10 min. pri teplote 180 stupňov, Potom teplotu znížime na 130 stupňov a pečieme ďaľších 20 min.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating