Avokádový puding s kakaom

avokádový puding

Tento jednoduchý recept je veľmi rýchly a zdravý. Avokádový puding sa skladá iba zo pár ingrediencií a ak pridáte rastlinné mlieko (mandlové, kokosové, ryžové), stane sa z neho vegan úžastná pochúťka. Na recept budete potrebovať čerstvé ingrediencie, smothie mixér (alebo ponorný mixér) a zopár orieškov na dochutenie. Namiesto orieškov môžete použiť akékoľvek ovocie. Ja som si pripravila jahody, ale nakoniec som ich skôr zjedla, ako som začala fotiť. 😛

Vitamíny v avokáde

Toto skvelé ovocie obsahuje velký podiel bielkovín a mononenasýtených mastné kyseliny. Avokádo taktiež obahuje veľký podiel vlákniny, ktorá pôsobí k zníženiu hmotnosti a cukru v krvi. Výborne vplývajú na hladinu cholesterolu a triglyceridov, presne tak isto preslávený taliansky olivový olej, alebo slnečnicové semienka. Avokádo okrem bielkovýn a tukov obsahuje aj vysoké množstvo vitamínov ako vitamín A, E, D, K, B6 (pre správne fungovanie nervovej sústavy), draslík, železo a horčík.

Ingrediencie

Avokádo – Ako rozpoznať zrelé avokádo? Keďže toto exotické ovocie nepochádza priamo zo Slovenska, pri jeho výbere sa treba zamerať najmä na stonku. Tá určuje zrelosť avokáda, ak ju odlúpime a je pod ňou zelené avokádo, vtedy ho môžeme pokojne konzumovať. Ak je pod stonkou avokádo hnedé, alebo plesnivé, je lepšie ak ho nekonzumujete. Nezlaknite sa ak natrafíte na šupku avokáda, ktorá je tmavšia, až čierna. Na slovensku sú známe dva druhy avokáda Hass a Fuerte. Hass je odroda avokáda, ktorá má šupku najskôr zelenú a keď dozrie jeho šupka stmavne až na čierno. Táto odroda avokáda je maslovejšia a hodí sa na pomazánky, alebo na náš avokádový puding. Fuerte avokádo je trošku komplikovanejšie, pretože má stále rovnakú farbu, a tak nikdy som si neni istá, či je zrelé alebo už prezrelé. Tento typ avokáda, nie je až tak maslový a dá sa veľmi pekne krájať. Ja ho najradšej používam do šalátov, alebo ako plátky na chlieb.

Banán – banán som použila ako prirodzené sladidlo, ale vďaka jeho krémovej konzistencii, dosiahnete krásny hladký krém. Pri výbere banánu treba dávať pozor na jeho farbu. Čím je zelenší, tým je menej sladký, a čím je žltší až pomaly čierny, tak tým je sladší. Tak sa môžete rozhodnúť ako veľmi sladký budete mať puding. Ak by vám sladkosť banánu nestačil, pokojne môžete pridať javorový sirup, alebo raw trstinový cukor.

Mlieko – ja som použila kravské mlieko, a keďže ho v recepte nie je až tak veľa, môžete ho nahradiť akýmkoľvek mliekom, či už rastliným, alebo živočíšnym. Ak nemáte po ruke mlieko, môžete pridať jogurt, alebo smotanu.

Kakao – ja vždy používam kakao bio kvality. Ak sa chcete dozvedieť viac o druhoch kakaa, kliknite tu.

avokádový puding

Podobné recepty ako avokádový puding

Print

Avokádový puding s kakaom (vegan)

Ingredients

  • 1/2 avokádo
  • 1 banán
  • 2 lyžice mlieko
  • 1 lyžica kakao
  • oriešky alebo ovocie na dozdobenie

Instructions

  1. Zmixujeme všetky ingrediencie spolu pomocou smoothie mixéra, alebo ponorného mixéra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating